Aperol Spritz

Dzisiaj publikuję mój ulubiony drink Aperol Spritz. Byłam wczoraj na dużych zakupach (jako, że staram się opuszczać dom jak najrzadziej ze względu na obecną sytuację) i zobaczyłam, że składniki na Aperol Spritz leżą na półkach i mrugają do mnie zachęcająco oczkiem. Nie mogłam się im oprzeć.

Aperol Spritz

Wspominkowo

Jest to jest drink wytrawny i orzeźwiający. Wywodzi się z Włoch. Ja natomiast poznałam go na jednym z wyjazdów wakacyjnych, o ile dobrze pamiętam w Austrii Alpejskiej. Jego wrażenie spotęgował nieziemski upał. Później towarzyszył mi w czasie innych wyjazdów i ważnych okazji. Bez cienia wątpliwości uwielbiam go. Jednym z ostatnich wyjazdów w czasie którego go piłam była majówka w Budapeszcie z grupką znajomych. Jeśli macie duszę podróżnika i siedzicie w domu to myślę, że doskonale rozumiecie co czuję. Zdjęcia z majówki z Węgier nie zostały dotąd opublikowane, a jak możecie się domyślić trzaskałam je w każdej knajpie 🙂 Póki co zapraszam na drineczka!

Składniki na Aperol Spritz (drink):

  • Prosecco 75 ml
  • Aperol 50 ml
  • woda gazowana 25 ml
  • pół plasterka pomarańczy
  • duża ilość lodu

Uzupełnić kieliszek kostkami lodu. Wlać Prosecco, Aperol i dopełnić wodą gazowaną. Na koniec dodać pół plasterka pomarańczy.

Aperol Spritz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.