Restauracja Dalmatina w Šibeniku (Chorwacja)

Sharing is caring!

Kolejny raz pragnę przedstawić Wam wyjątkowe miejsce. Będąc w Šibeniku na Chorwacji nie sposób przegapić restaurację Dalmatina. Kolejny raz nie znalazłam strony internetowej. Może to taka natura chorwacka, że dobrego reklamować nie trzeba 🙂 Poniżej przedstawiam dania na które się zdecydowaliśmy.
Dorada podana z grillowaną cukinią, frytkami, szpinakiem i ćwiartką cytryny. Podobnie jak w Konobie MAX ryba została ugrillowana tak, aby była delikatna i soczysta w środku, a skórka pozostała chrupiąca. Moja mama naprawdę wczuła się w klimat 🙂 Tak jak to określili Państwo od których wynajmowaliśmy kwaterę: cały tydzień jedzą to, co daje morze, a w weekend dopiero mięso.
Gigantyczna porcja, którą po jednej zamówili sobie mój mąż i tata. W mojej ocenie mix grillowanych mięs (przeróżnych) z frytkami, cukinią i ajvarem spokojnie wystarczyłby dla dwóch osób. Bardzo dobrze przyrządzone mięsa.
No i na koniec przyszła pora na moje danie. Średniowysmażony idealny stek, którym bez cienia wątpliwości Dalamtina skradła moje serce. Do tego gnocchi w aksamitnym sosie z błękitnym serem pleśniowym. Oczywiście potrzebowałam pomocy w związku z wielkością dania, ale było ono niesamowite.
Moja radość była ogromna, ponieważ nie pamiętam kiedy ostatnio jadłam sos na bazie sera i śmietany. Lato (i nie tylko) wymaga wyrzeczeń, ale wakacje wakacjami i zaszaleć można 🙂 Restaurację gorąco polecam! Jeśli tylko będziecie w Šibeniku koniecznie zajrzyjcie – nie rozczarujecie się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

shares