Restobar Forty Kleparz

Restobar Forty Kleparz to miejsce, które zostało wybrane na spotkanie firmowe mojego zespołu. Już dawno odwiedziliśmy ten lokal, dlatego też dodaję go w pierwszej kolejności po przerwie. Z pewnością restauracja ta ma duży potencjał jeśli chodzi o spotkania tego typu jak i inne. Jest stylowo i klimatycznie, ale zarazem przestrzennie. Karta dań oferuje ciekawe smaki. Oczywiście skupiłam się głównie na moich talerzach, żeby nie straszyć reszty zespołu, ale coś innego też przy okazji cyknęłam. Zobaczcie co ciekawego udało mi się zamówić.

Tatar ze strusia / dym z olchy / galaretka z ogórka kiszonego / żel z żółtka / rydze / kapar / sos musztardowy / whisky Jack Daniel’s

Zadecydowałam się na tatar ze strusia, czym wywołałam ogólne zainteresowanie. Idąc w nowe miejsce zawsze staram się wybrać coś odmiennego niż dotychczas. Jeśli menu nie jest skomplikowane biorę coś co dobrze znam i mam porównanie do wcześniejszych wersji, które jadłam. Strusia nigdy nie próbowałam. Stąd mój wybór. Wiem, że niektórzy powiedzą, że jestem okrutna… Moje wybory zazwyczaj padają na dania mięsne, więc cóż… Tatar był bardzo pyszny, dym z olchy mocno wyczuwalny. Przystawka bardzo interesująca, przepięknie podana i smaczna. Szczerze polecam. Naprawdę robi wrażenie.

Tomahawk wieprzowy ze świni rasy Duroc 500g / masło czosnkowe / sos pieprzowy

Zamawiałam mięso tego typu także po raz pierwszy. Niewątpliwie bardzo dobrze przygotowane, soczyste i miękkie, pełne smaku, ale dla mnie jednak trochę za tłuste. Porcja jest spora, więc po przystawce ciężko było mi dokończyć to danie. Myślę, że warto spróbować. Ja lubię zarówno mięsa jak i wędliny raczej niskotłuszczowe, ale to oczywiście każdy ma inne preferencje.

Polędwica wołowa 200g / masło czosnkowe / sos pieprzowy

Deska mojej koleżanki. Takie zestawy uwielbiam. Na pierwszym spotkaniu zespołu jadłam stek, a nie chciałam się powtarzać. Wyglądało pysznie i mówiła, że jest zadowolona z wyboru dania także też mogę je serdecznie polecić.

Poniżej słodkości od których ja z reguły stronię z różnych względów. Nie ciągnie mnie już do nich totalnie, ale wyglądały pięknie. Zniknęły równie szybko jak się pojawiły, więc to o czymś świadczy!

Beza / sorbet porzeczkowy / mus z serkiem Filadelfia / palona biała czekolada / owoce

Torcik z mango / truskawka / kokos / marakuja / limonka

Podsumowując, Restobar Forty Kleparz jest miejscem ciekawym i bez wątpienia wartym polecenia. Dania są niebanalne i naprawdę bardzo smaczne. Porcje są duże, a ceny adekwatne do wyszukanych propozycji menu. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *